ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՄԵՂՐԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ԲՅՈՒՋԵՈՒՄ ՎԵՐԱԲԱՇԽՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, «Հայաստանի Հանրապետության բյուջետային համակարգի մասին» օրենքի 33-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և հիմք ընդունելով Մեղրի համայնքի ավագանու 2024 թվականի դեկտեմբերի 24-ի  N128-Ն որոշման 9-րդ կետը՝
1.Նվազեցնել Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի վարչական բյուջեի «Օրենսդիր և գործադիր մարմիններ, պետական կառավարում»(01.01.01.51) ծրագրի 4112 (Պարգևատրումներ, դրամական խրախուսումներ և հատուկ վճարներ) հոդվածից 500000(հինգ հարյուր հազար) ՀՀ դրամ և ավելացնել «Օրենսդիր և գործադիր մարմիններ, պետական կառավարում»(01.01.01.51) ծրագրի 4251(Շենքերի և կառույցների ընթացիկ նորոգում և պահպանում) հոդվածին:
2.Նվազեցնել Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի ֆոնդային բյուջեի «Հանգստի և սպորտի ծառայություններ սուբվենցիա»(08.01.01.51) ծրագրի 5113(Շենքերի և շինությունների կապիտալ վերանորոգում) հոդվածից 63446700(վաթսուներեք միլիոն չորս հարյուր քառասունվեց հազար յոթ հարյուր) ՀՀ դրամ և ավելացնել
1) 4350000(չորս միլիոն երեք հարյուր հիսուն հազար) ՀՀ դրամ «Հանգստի և սպորտի ծառայություններ սուբվենցիա»(08.01.01.51) ծրագրի 5134 (Նախագծահետազոտական ծախսեր) հոդվածին.
2) 400000(չորս հարյուր հազար) ՀՀ դրամ «Նախադպրոցական կրթություն սուբվենցիա»(09.01.01.51) ծրագրի 5134 (Նախագծահետազոտական ծախսեր) հոդվածին.
3) 38970700(երեսունութ միլիոն ինը հարյուր յոթանասուն հազար յոթ հարյուր) ՀՀ դրամ «Նախադպրոցական կրթություն սուբվենցիա»(09.01.01.51) ծրագրի 5113 (Շենքերի և շինությունների կապիտալ վերանորոգում) հոդվածին.
4) 720000(յոթ հարյուր քսան հազար) ՀՀ դրամ «Ընդհանուր բնույթի հանրային ծառայություններ սուբվենցիա»(01.06.01.51) ծրագրի 5134 (Նախագծահետազոտական ծախսեր) հոդվածին.
5) 5006000(հինգ միլիոն վեց հազար) ՀՀ դրամ «Ընդհանուր բնույթի հանրային ծառայություններ սուբվենցիա»(01.06.01.51) ծրագրի  5113 (Շենքերի և շինությունների կապիտալ վերանորոգում) հոդվածին.
6) 14000000(տասնչորս միլիոն) ՀՀ դրամ «Բժշկական սարքեր և սարքավորումներ սուբվենցիա»(07.01.03.51) ծրագրի  5129 (Այլ մեքենաներ և սարքավորումներ) հոդվածին: