ՀՀ Սյունիքի մարզ, ք. Մեղրի, +374 286 4-34-23, +374 286 4-35-00, citymeghri@gmail.com
14 մարտի 2025 թվականի N 34-Ա
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ «ՄԵՂՐԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՆՌՆԱՁՈՐԻ ՊՂԻՆՁ-ՈՍԿԵԲԵՐ ՀԱՆՔԵՐԵՎԱԿՄԱՆ ՍԱՀՄԱՆՆԵՐՈՒՄ 2025-2028 ԹՎԱԿԱՆՆԵՐԻՆ ԸՆԴԵՐՔԻ ԵՐԿՐԱԲԱՆԱԿԱՆ ՈՒՍՈՒՄՆԱՍԻՐՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻ ԿԱՏԱՐՄԱՆ ԾՐԱԳՐԻ՝ ՇՐՋԱԿԱ ՄԻՋՎԱՅՐԻ ՎՐԱ ԱԶԴԵՑՈՒԹՅԱՆ ԳՆԱՀԱՏՄԱՆ ՀԱՇՎԵՏՎՈՒԹՅԱՆ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ» «ՆԱՐԻՊՐՈՖ» ՍԱՀՄԱՆԱՓԱԿ ՊԱՏԱՍԽԱՆԱՏՎՈՒԹՅԱՄԲ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆԸ ՆԱԽՆԱԿԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ ՏԱԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 42-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության 2014 թվականի նոյեմբերի 19-ի թիվ 1325-Ն որոշման 28-րդ կետով և հիմք ընդունելով 2025 թվականի փետրվարի 17-ի «ՀՀ Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի Նռնաձորի պղինձ-ոսկեբեր հանքերևակման սահմաններում 2025-2028թվականներին ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների կատարման Ծրագրի՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության (ՇՄԱԳ հաշվետվություն) վերաբերյալ» հանրային քննարկման արձանագրությունը՝ Մեղրի համայնքի ավագանին
1. Տալ նախնական համաձայնություն «ՆԱՐԻՊՐՈՖ» սահմանփակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը «Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի Նռնաձորի պղինձ-ոսկեբեր հանքերևակման սահմաններում 2025-2028 թվականներին ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների կատարման Ծրագրի՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության (ՇՄԱԳ հաշվետվություն) վերաբերյալ» նախնական տարբերակին:
2. Համայնքի ղեկավարին ապահովել սույն որոշումից բխող անհրաժեշտ գործառույթների իրականացմանը: