Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ և 24-րդ կետերով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 2387-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 29-րդ, 50-րդ, 58-րդ, 64-րդ կետերով և հիմք ընդունելով Մառլեն Հունանի Մկրտչյանի` համայնքի ղեկավարին հասցեագրած 2025 թվականի մարտի 25-ի թիվ 1226-Ք դիմումը՝
1.Վերահասցեավորել Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքի Ագարակ քաղաք, Թումանյան փողոց, 23 հասցեում գտնվող՝ Մառլեն Հունանի Մկրտչյանին համատեղ սեփականության իրավունքով պատկանող (անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման վկայական N 1107955) 09-002-0033-0003 կադաստրային ծածկագրով 0.09 հա մակերեսով բնակավայրերի նշանակության, բնակելի տան կառուցման հողամասը ու նրա վրա ամրակայված շինությունները և տրամադրել՝ «Սյունիքի մարզ, Մեղրի համայնք, քաղաք Ագարակ, Հ. Թումանյան փողոց, 23/1» հասցե /կադաստրի կոմիտեի կողմից հաստատված հայտի քաղվածքի ծածկագիր՝ 09021PM9DZKS/:
2.Սույն որոշումից ծագող իրավունքը ենթակա է գրանցման ՀՀ Կադաստրի կոմիտեում: